Aktualności

Rozpoczęcie współpracy z producentem koreańskich automatów sztancujących Wookil Machinery
16 listopada 2022
Od tego roku SNIMPOL rozpoczął współpracę z koreańskim producentem automatów sztancujących Wookil Machinery CO. LTD. Maszyny Wookil są już znane na polskim rynku i cieszą się opinią niezawodnych i prostych w obsłudze. Wookil może się pochwalić pierwszym na świecie opracowanym półautomatem do tektury falistej. Od lat osiemdziesiątych producent poszerza gamę dostępnych maszyn. W ofertę Wookil wchodzą obecnie automaty sztancujące do papieru i tektury WTNS-1060S, półautomaty do tektury i kartonu WTNS-SS, automaty do tektury i kartonu WTNS-NSSF oraz wielkoformatowe sztance płaskie MEGACUT. Klient może wybrać format maszyny, który go interesuje oraz spersonalizować ją o dostępne opcje. Zapraszamy na specjalnie przygotowaną przez nas stronę maszyn WOOKIL poprzez kliknięcia w zakładkę w menu "MASZYNY SZTANCUJĄCE WOOKIL"
SNIMPOL Sp. z o.o. - przedstawiciel Brotech w Polsce i krajach bałtyckich
10 listopada 2022
Od listopada 2022 roku, firma SNIMPOL Sp. z o.o. została oficjalnym agentem Brotech Digital Graphics Co.,LTD. Brotech jest producentem maszyn drukujących flexo a przede wszystkim urządzeń do finishingu i dalszego przetwarzania etykiet. Firma została założona w 2004 roku i od tego czasu stale powiększa gamę oferowanych produktów. Dzięki  doświadczeniu właściciela firmy, Panu Ramonowi Lee, i wiedzy, którą nabył pracując dla największych producentów maszyn wąskowstęgowych jak Nilpeter, Mark Andy i  Heidelberg, Brotech może pochwalić się ilością 250 sztuk urządzeń sprzedanych na całym świecie. Dzięki wizjonerskiemu podejściu do biznesu właściciela oraz jakości produkowanych maszyn, Brotech stał się globalnym partnerem dostawców maszyn cyfrowych jak HP i Konica Minolta. Owocem tej współpracy jest między innymi maszyna do cyfrowego zadruku etykiet AcccurioLabel 230, która jest budowana w kooperacji z Brotech. Firma nie tylko tworzy maszyny, ale i technologię. Brotech jako pierwszy na świecie zaprezentował pół rotacyjne flexo, które mimo wolniejszej pracy od pełnej rotacji zapewnia oszczędność w wykorzystanych materiałach eksploatacyjnych. W ofercie Brotech można znaleźć między innymi standardowe maszyny flexo z sekcjami sztancującymi czy laminującymi i hot stampingiem, przewijarki, maszyny do produkcji bookletów, maszyny do produkcji shrink sleevów, maszyny do produkcji etykiet z antenami RFID oraz inną elektroniką, maszyny do inspekcji, sztancowania i perforacji (w tym laserowo) oraz produkcji etykiet In-Mold. Klient dowolnie konfiguruje zamówione urządzenie tak, by w stu procentach pasowało do jego potrzeb. Zadaniem SNIMPOL jest nie tylko dystrybucja produktów Brotech, ale i montaż oraz serwis maszyn na życzenie klienta.
SNIMPOL Sp. z o.o. - przedstawiciel SPGPrints w Polsce
12 marca 2022
Od 2022 roku firma SNIMPOL Sp. z o.o. została oficjalnym agentem SPGPrints. Od tej pory w naszej ofercie znajdują się sita typu RotaPlate(płaskie) i RotaMesh(sleeve) oraz akcesoria wymagane do przygotowania ich do druku. Holenderski koncern SPGPrints(dawniej STORK) jest światowym liderem w sprzedaży sit, które służą między innymi do zadruku tekstyliów, folii, papieru, aluminium oraz wszelkiego rodzaju tworzyw. Klientami SPGPrints są wytwórnie papierów wartościowych(sita SecuScreen), producenci etykiet samoprzylepnych i termokurczliwych, producenci osłonek na wędliny, producenci puszek aluminiowych i wiele innych. Przez ostatnie 10 lat firma wkroczyła na rynek druku elektroniki(np. paneli fotowoltaicznych) oraz przemysłu farmaceutycznego(produkcja testerów COVID-19 czy testerów poziomu glukozy we krwi dla diabetyków). SPGPrints od lat dostarcza swoje stacje sitodrukowe do maszyn marki Mark Andy, Nilpeter czy Omet, które znajdują się w naszej ofercie serwisowej. Czytaj więcej o współpracy SNIMPOL i SPGPrints
Demontaż, transport i montaż maszyny rotacyjnej do zadruku i sztancowania kartonu
10 marca 2022
W dniach 28.02.2022 - 04.03.2022 firma SNIMPOL przeprowadziła kompleksową usługę przeniesienia maszyny rotacyjnej do zadruku i sztancowania kartonu w formacie 2600mm x 1800mm. Na początku technicy skupili się na podzieleniu urządzenia na poszczególne sekcje w celu załadowania go na naczepy tirów. Cała maszyna znajdowała się na szynach, z racji możliwości dostawiania i odstawiania zespołów farbowych. Po przetransportowaniu poszczególnych elementów rotacji w miejsce docelowe, ekipa przystąpiła do prac instalacyjnych. Kluczowym elementem instalacji był montaż i kotwienie szyn. Następnie przystąpiono do łączenia poszczególnych elementów i podłączeń elektrycznych. Dnia 04.03.2022 przystąpiliśmy do wykonania rozruchu testowego, oraz prób z tekturą falistą. W tym samym dniu podpisaliśmy z klientem protokół zdawczo-odbiorczy formalnie kończący nasze prace.
Naprawa sztanctygla Rabolini B1+
15 grudnia 2021
W dniach 07.11.2021 - 15.12.2021 na zlecenie klienta, który dostarczył nam maszynę, przeprowadziliśmy jej naprawę. Z powodu pęknięcia wału głównego(napędzającego ramiona) maszyna przestała docinać papier mimo maksymalnego dostawienie dekla na regulacji mimośrodowej. Oprócz samego dorobienia wału, klient zdecydował się również na remont ślizgów, smarowania maszyny oraz montaż nowej automatyki. Całość prac zakończona została po około miesiącu od jej dostarczenia. Na wykonaną usługę udzieliliśmy półrocznej gwarancji.