Serwis i naprawa gilotyn – gwarancja bezawaryjnej pracy

Bez względu czy korzysta się z prostej gilotyny w biurze, czy używa się jej do bardziej zaawansowanych działań, każda może wymagać serwisu. Mimo prostoty tych maszyn, każda z czasem wymaga wymiany i regeneracji ostrza czy przeprowadzenia serwisu polegającego na sprawdzeniu kątów docinania, jego jakości czy kontroli zabezpieczeń. Z kolei naprawa gilotyn polega głównie na skontrolowaniu sprzęgła, elementów przenoszenia napędu i korbowodu.

Jak przebiega konserwacja gilotyn?

Konserwacja gilotyn to czynność, o której nie powinno się zapominać. Dbanie o wszystkie urządzenia w drukarni to istotna sprawa, jeżeli chce się mieć sprawnie działający biznes. Gilotyna to proste w budowie urządzenie, dlatego nie wymaga skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Dobrze jest regularnie przecierać ją suchą ściereczką, aby pozbyć się ewentualnych pozostałości po cięciu papieru. Wymagana jest ich okresowa konserwacja polegająca na wymianie oleju, filtrów oraz kontroli szczelin na sprzęgłach.

Profesjonalny serwis pras do hot-stampingu w SNIMPOL

Prasy do hot-stampingu to urządzenia powszechnie używane w drukarniach do tworzenia wysokiej jakości złoceń. W swojej budowie są bardzo podobne do automatów sztancujących i sztanctygli. Posiadają wbudowany system grzewczy, który odpowiada za hot-stamping. To on jest najczęstszą przyczyną usterek. W SNIMPOL je serwisujemy a gdy tego wymagają, tworzymy na nowo. Możliwa jest również adaptacja sztanctygli, cylindrów sztancujących i automatów sztancujących do hot-stampingu.

W przypadku chęci zgłoszenia awarii i ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu mailowego (nasz adres to: biuro@snimpol.pl) bądź telefonicznego pod numerem +48 602 523 609.