Serwis maszyn poligraficznych – usługi na najwyższym poziomie

Jesteś producentem opakowań bądź posiadasz własną drukarnię? Szukasz sprawdzonego serwisu, który zadba o bezawaryjną pracę twoich maszyn? Tylko w SNIMPOL rozumiemy, że krótszy proces naprawy to niższe koszty przestoju maszyny. Naprawa maszyn oraz regeneracja ich części dzięki naszym specjalistom oraz zapleczu technicznemu przebiega dokładnie i sprawnie.

Zakres usług serwisowych maszyn poligraficznych

  • Zakres usług serwisowych maszyn:
  • – remonty i naprawy maszyn sztancujących oraz hot-stampingu
  • – regeneracja ostrzy przemysłowych
  • – relokacja maszyn do produkcji opakowań i etykiet
  • – serwis składarko sklejarek, falcerek, kaszerownic, foliarek i gilotyn
  • – naprawa sprzęgieł elektromagnetycznych oraz pneumatycznych

Wykwalifikowani specjaliści w serwisie maszyn drukarskich

Nasi specjaliści zajmą się przeglądem maszyn, wymienieniem części oraz naprawią każdą awarię. Jesteśmy w stanie w szybkim czasie sprawić, że maszyna odzyska sprawność, a wszystko dzięki przywróceniu jej fabrycznych parametrów. Oferujemy naprawy, pełne renowacje i wykonywane z największą starannością akcesoria i części do maszyn poligraficznych. W przypadku ostrzy przemysłowych podejmiemy się regeneracji m.in. noży do gilotyn, frezów do oklejarek oraz noży krążkowych.

Konserwacja maszyn poligraficznych oraz do produkcji opakowań

Najczęściej występującym problemem jest zużywanie się części ruchomych jak łożyska cy panewki, więc nasi specjaliści kontrolę zaczynają właśnie od tych części (czyszczą, smarują, sprawdzają luzy). Maszyny i urządzenia poligraficzne składają się z wielu elementów. Kluczowym z nich są dmuchawy i pompy próżniowe odpowiadające za podsys i rozdmuch arkuszy papieru bądź tektury. Konserwacja pomp Becker , Rietschle czy Busch jest kluczową czynnością w celu zadbania o brak przestojów maszyny. W SNIMPOL przeprowadzamy remonty kapitalne pomp próżniowych z łopatkami grafitowymi zachowując ciągłości działania maszyny dzięki podłączeniu kompresora zastępczego na czas naprawy.

Najczęściej konserwowane części maszyn poligraficznych

Najczęstszym problem bywają łożysko, więc specjaliści zazwyczaj zaczynają od skontrolowania właśnie tej części (czyszczą ją lub dokładają smaru). Maszyny i urządzenia poligraficzne składają się z wielu elementów. Ważną część tworzą kompresory i pompy próżniowe firmy Becker. Konserwacja Becker przebiega bardzo łatwo i sprawnie, dlatego często produkty tej firmy można spotkać w maszynach offsetowych lub tych do sitodruku. W naszej firmie przeprowadzamy kompletne remonty pomp próżniowych z łopatkami grafitowymi zachowując ciągłość działania produkcji dzięki podłączeniu naszego kompresora na czas naprawy.

Dlaczego kotwienie maszyn poligraficznych jest tak ważne?

Kotwienie to inaczej zamocowanie maszyny przy pomocy kotwy. Kotwienie maszyn poligraficznych jest konieczne dla zachowania stabilności maszyny, ponieważ kotwa uniemożliwia jej przesuwanie się, zapewniając tym samym bezpieczeństwo pracownikom. Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniego miejsca, w którym stanie maszyna i dopasowaniu rodzaju kotwy do podłoża.

Jak przebiega kotwienie maszyn poligraficznych i do produkcji opakowań?

Po wyznaczeniu dokładnej lokalizacji urządzenia, należy je wypoziomować przy zastosowaniu specjalnych podkładek. Następnym krokiem jest wywiercenie otworów o wyznaczonej średnicy pod konkretne kotwy. Przed wbiciem kotw należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu otworu. Następnie kotwy są wbijane a maszyna jest do nich przytwierdzana poprzez dokręcenie nakrętek.

Naprawa sprzęgieł w SNIMPOL – gwarancja najwyższej jakości

W większości maszyn poligraficznych oraz do produkcji opakowań zastosowane są sprzęgła elektromagnetyczne bądź pneumatyczne. Firma SNIMPOL świadczy usługę regeneracji oraz regulacji takich sprzęgieł. Nasze doświadczenie oraz magazyn części zamiennych pozwala na szybkie usunięcie usterki i przywrócenie urządzeniu pierwotną sprawność.

Naprawa sprzęgieł elektromagnetycznych oraz pneumatyczncyh– przebieg:

•Na początku oceniamy stan techniczny sprzęgła.

•Rozwiercamy nity, jakimi do tarczy dociskowej są przytwierdzone okładziny.

•Podejmujemy się wyboru nowych okładzin i dobieramy odpowiednie nity.

•Sprawdzamy stan techniczny sprężyn dociskowych, pod względem jego zużycia.

Wykonujemy szlifowanie, aby przywrócić idealną gładkość powierzchni docisku.

•W przypadku sprzęgieł elektromagnetycznych sprawdzamy jakość cewki i wykonujemy ewentualną jej regeneracje.

•Kończymy pracę myciem elementów, w celu usunięcia wszelkich możliwych zanieczyszczeń i pyłów.

Bogate doświadczenie w serwisowaniu maszyn poligraficznych oraz do produkcji opakowań

Nasze usługi realizujemy nieprzerwanie od 1997 roku, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprawnie sobie poradzić z każdym modelem maszyny poligraficznej i do produkcji opakowań. Oprócz fachowej naprawy staramy się, aby urządzenia zwrócone klientowi po naprawie w maire możliwości posiadały parametry takie, jak nowe urządzenia. Powierzając nam pod opiekę swoje urządzenie, możesz liczyć na maksymalne podniesienie jego jakości pracy i ogólnej wydajności.

SNIMPOL – szybka realizacja usługi

Wiemy, jak ważne są na co dzień urządzenia, które naprawiamy, dlatego też staramy się maksymalnie ograniczyć zależność od podwykonawców – czuwamy nad całym przebiegiem usługi, dlatego też możemy szybko wykrywać ewentualnie nieprawidłowości i na nie reagować. Dzięki własnemu zapleczu technicznemu jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać większość elementów maszyn. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu jesteśmy gotowi na rozwój wraz z pojawianiem się nowych technologii z zakresu produkcji maszyn poligraficznych.