SITA NAJNOWSZEJ GENERACJI

Sita typu sleeve RotaMesh to opatentowane, rewolucyjne dzieło holenderskiego koncernu SPGPrints. Nie wymagają ręcznego łączenia oraz występują w formie bezszwowej. Materiał, z którego wyprodukowano sita to w 100% elektroformowany nikiel. Są one wyjątkowo stabilne czego wynikiem jest niespotykane dotąd pasowanie. Stabilność ta przekłada się na jakość druków szerokoformatowych.  RotaMesh to sita wielokrotnego naświetlana. Po wykonaniu druku istnieje możliwość usunięcia emulsji z sita, nałożenie nowej warstwy i ponowne naświetlenie. Sita RotaMesh to wynik ponad siedemdziesięciu lat doświadczenia i innowacji w sitodruku rotacyjnym.

GŁÓWNE BENEFITY ZE STOSOWANIA SIT ROTAMESH

  • Wysoka prędkość druku dzięki stabilnej konstrukcji
  • Możliwość ponownego naświetlania
  • Możliwość druku wielkoformatowego
  • Krótsze przestoje w produkcji
  • Żywotność do 500 000 metrów
  • Grubość nakładanej powłoki do 250µm
  • Średnica punktów drukowych do 190µm

DO CZEGO MOŻNA WYKORZYSTAĆ SITO DO SITODRUKU?

Sita do sitodruków typu sleeve RotaMesh wykorzystywane są przy druku za pomocą sitodruku rotacyjnego. Sitodruk można wykorzystać do wykonywania klasycznego nadruku kolorowego, ale także w formie nadruku wypukłego. Ta metoda drukowania umożliwia nanoszenie farb na różne materiały, np. na drewno, dzianinę czy tworzywo sztuczne. Coraz częściej wykorzystywane są przy produkcji płytek PCB do elektroniki. Najczęściej  jednak sitodruk kojarzony jest ze znakowaniem, np. odzieży.

KORZYŚCI Z WYKORZYSTANIA SIT DO SITODRUKU OD SGPPRINTS

Każda metoda drukowania ma swoje wady i zalety w zależności od tego, co chce się osiągnąć. Sitodruk przynosi więcej korzyści w stosunku do innych sposobów drukowania, gdy potrzebne jest dokładne zadrukowanie jakiegoś materiału z dbałością o dobre nasycenie kolorów. To bardzo wytrzymała i odporna na zniszczenia metoda druku, a do tego – bardzo tania w porównaniu do innych metod.